13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

I grabiti nën kërcënimin e armës të riun, arrestohet korçari

spot_img

Një 29-vjeçar u arrestua nga policia e Korçës pasi ditën e djeshme i ka grabitur një të riu një shumë parash.

Ngjarja sipas policisë, ndodhi në fshatin Boboshticë, ku se nën kërcënimin e armës, Klaus Mullalli i ka marrë një 26-vjeçari, një shumë prej 400 mijë lekë dhe 130 Euro, një pjesë e të cilave iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Ai u arrestua me urdhër të prokurorisë së Korçës ku do të hetohet për veprat penale “Vjedhja me armë”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” ,“Kanosja”.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat