fbpx

I ngul thikën 23-vjeçarit dhe i thyen xhamat e biznesit, Policia zbardh ngjarjen

plagosje.jpg

Policia e Cërrikut ka arrestuar një 24-vjeçar pasi akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Njoftimi:

Cërrik

Në gjendje të dehur plagosi me mjet prerës bashkëmoshatarin e tij dhe i theu me mjete të forta xhamat e dritares së biznesit, kapet dhe arrestohet në flagrancë autori.

Shërbimet e Policisë, pasi kanë marrë njoftim se në lagjen nr.1, Cërrik, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi A. Z., i cili ishte në gjendje të dehur, kishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin M. M., 23 vjeç, banues në Cërrik, dhe kishte thyer me mjete të forta xhamat e dritares së biznesit së tij, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes.

Shtetasi Armand Zani , është arrestuar në flagrancë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin A. Z., 24 vjeç, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

23-vjeçari M. M. ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303