30.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mosdëmtimi i kamerave, shtyllat lyhen me graso

spot_img

Të gjitha shtyllat rreth Kuvendit të Shqipërisë në të cilat janë vendosur kamera me rezolucion të lartë po lyhen me graso për të penguar protestuesit që të ngjiten në to dhe ti thyejnë.

Ndërkohë para Kuvendit është vendosur kordoni policor ndërsa ka nisur edhe mbledhja e protestuesve të parë.

Në të njëjtën kohë në Kuvend po mblidhen deputetët e mazhorancës për seancë plenare.

Garda dhe policia gjithashtu kanë rrethuar me rrjeta teli dhe godinën e kryeministrisë, për ti paraprirë ndonjë zhvendosje të mundshme, siç ndodhi dhe gjatë protestës, që deputet e opozitës dorëzuan mandatet.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat