fbpx

I tregonte fundin e librave, godet me thikë kolegun

Një shkencëtar në Antarktidë i nguli thikën kolegun të tij për një arsye shumë të çuditshme.

Inxhinieri shkencor Sergey Savitsky, 55 vjeç, humbi arsyen dhe goditi Oleg Beloguzovin, 52 vjeç, me një thikë kuzhine, pasi ai i tregonte gjithmonë se si përfundonin librat.

Shkencëtarët kishin kaluar 4 vite në stacionin rus Bellingshausen. Ata u bënë lexues të “thekur” për të kaluar orët e vetmuara në Antarktidë, por mosmarrëveshjet nisën kur Beloguzov i tregonte kolegut se si mbaronin romanet përpara se ai t’i lexonte.

Lër një koment