21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

“I vetmi njeri që nuk bën gabime asnjëherë është ai që nuk bën asgjë”, Rama e nis ditën me thënie të mençura

spot_img

“I vetmi njeri që nuk bën gabime asnjëherë është ai që nuk bën asgjë”, kjo është thënia e Theodore Roosevelt me të cilën e ka nisur mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama.

 Kryeministri ka publikuar këtë shprehje në rrjetin e tij social ‘facebook’ të cilën e ka shoqëruar me diçiturën “fjalë të çmuara”.  Theodore Roosevelt ishte një burrë amerikan, politikan, konservator, natyralist dhe shkrimtar që shërbeu si Presidenti i 26-të i Shteteve të Bashkuara nga viti 1901 deri në vitin 1909.

Ai shërbeu si nënkryetari i 25-të nga marsi deri në shtator 1901 dhe si guvernatori i 33-të i New York-ut nga 1899-1900. Roosevelt doli si një udhëheqës i Partisë Republikane dhe u bë forcë shtytëse për politikën kundër besimit duke mbështetur politikat e Era Progresive në Shtetet e Bashkuara në fillim të shekullit të 20-të.

81311560_10157314478506523_3494472863329550336_o.jpg

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat