fbpx

Ibrahimoviç firmos kontratë 6 mujore me Milanin

ibra-1-729x375.jpg

Zlatan Ibrahimovic ka nënshkruar kontratë gjashtë mujore me pagë minimale me Milanin, në mënyrë që t’i mbulojë gjashtë muajt e ardhshëm teksa po shërohet nga ndërhyrja kirurgjike në gju.

Qendërsulmuesi, i cili do t’i mbushë 41 vjet në muajin tetor, i është nënshtruar operacionit që do ta mbajë jashtë aksionit për gjashtë apo shtatë muaj.

Sipas La Repubblica, sulmuesi veteran tashmë ka nënshkruar kontratë gjashtë mujore, nga e cila do të përfitojë 100.000 euro.

Po ashtu, ai mund të kalojë kohë në zhveshtore dhe të qëndrojë pranë fushës kur bashkëojtarët e tij do t’i zhvillojnë ndeshjet në sezonin 2022/2023.

Nëse rikuperohet dhe vendos ta vazhdojë karrierën, në janar mund të nënshkruajë kontratë të re.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303