20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ideatori i liberalizimit të vizave, Meta dekoron Frattinin

spot_img

Është zhvilluar në Presidencë ceremonia e zyrtare e vlerësimit të z.Franco Frattini me Dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

Presidenti Ilir Meta në fjalën e rastit ka deklaruar se:

“Z. Frattini ka mbajtur disa poste, por ne e njohim si avokat, si avokat të nderuar të shqiptarëve, i jemi mirënjohës sepse ideoi dhe nisi procesin e liberalizimit të vizave për Ballkanin Perëndimor.”

 

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/254293311951562/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat