fbpx

Igli Mezini , balerini shqiptar pjesë e skenave të mëdha botërore

Screenshot_13-14.jpg

Tashme kemi parë që emra të njohur shqiptare kanë prekur skena të mëdha botërore.

Ndër këta emra nuk do lëmë pa përmendur e dhe balerini e ri ne moshë i cili ka ndërtuar karrierën e tij duke prekur teatro te mëdha në të gjithë botën.

Igli Mezini eshte balerini i cili ka një karriere mjaft te pasur artistike.

Balerini shqiptar, rrëfen rrugëtimin nga Kana e Festivalit të Filmit në Teatrin Historik të Ëiesbaden në Gjermani…Interpretimi si pjesë e trupës që shoqëroi filmin “Gebsi i madh” përkrah Leonardo Di Caprio ose Lana Del Ray, dhe ëndrra për të prekur skena të tjera të njohura.

Shkolla e njohur në rang ndërkombëtar “Rosella Hightower” më dha një bursë të plotë që më ndihmoi mua dhe ekonominë modeste të familjes time”- ka thene ai në një intervistë.

Ne fakt sot mund te shikojmë ne llogarite e tij sociale qe Igli udhëton shpesh duke qenë pjese e trupave dhe teatrove ndërkombëtare.

Pavarësisht largësisë nga vendlindja, Mezini kudo ku shkel pranon me krenari origjinën e tij

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *