fbpx

Ikonat e kinemasë në Festivalin e Kanës

Festivali i 72-të i Kanës u mbajt ditën e djeshme ku parakaluan disa nga ikonat më të rëndësishme të kinematografisë.

Në një hark kohor prej 10 ditësh deri më datën 25 maj do të prezantohen disa nga produksionet e filmit më të vlerësuara në gjithë globin.

Ju sjellim më poshtë një galeri me foto se si u dukën yjet e kinemasë me veshjet e tyre në tapetin e kuq:

Eva Longoria

Elle Fanning

Javier Bardem dhe Charlotte Gainsbourg

Andreea Sasu, Jeremy Meeks dhe Adam Abaida Atarshi 

Selena Gomez

Julianne Moore

Alessandra Ambrosio

/real-news.tv