fbpx

“Ilir Meta ka 7 mëkatet e Biblës”. Presidenti reagon pas akuzave të Fatos Nanos: Një koment për…

fatos-nano-ilir-meta.jpg

Ish kryeministri Fatos Nano dhe kryetari i LSI Ilir Meta, gjate ceremonise se festimit te pervjetorit te 235 te Pavaresise se Shteteve t렂ashkuara te Amerikes, ne ambientet e Galerise se Arteve.

Dy ditë pas intervistës së bujshme të ish-kryeministrit Fatos Nano në emisionin “Opinion”, ku deklaroi se Presidenti Ilir Meta i kishte të 7-ta mëkatet e Biblës, sot kreu i shtetit ka theksuar për mediat se ka zero koment për këto akuza.

Meta: Një koment për zero ngjarje, nuk kam asnjë koment e theksoj, për zero ngjarje për zero akuza, për zero, zero.

Ndërkohë i pyetur me insistim nga gazetarët nëse e sheh Nanon si pasardhësin e tij në Presidencë, Meta refuzoi sërish që të jepte një përgjigje, duke kërkuar anashkalimin e liderit historik të socialistëve.

Vijon…

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303