fbpx

Ilir Meta kërcënon sërish Dvoranin: Do të të bëj shembull!

Presidenti Ilir Meta tha se kryetari i KED, Ardian Dvorani ka marrë disa garanci për të vjedhur anëtarin e Kushtetuese. Ai tha se do ta bëjë shembull Dvoranin.

Ai do të bëhet shembull. Ne zbuluam kush është “Katica” jonë dhe “Katica” jonë është Dvorani. Ka patur një lobim të fortë për t’i dhënë gjithë drejtësinë Edi Ramës. Pavarësisht se BE dhe SHBA-në kanë dhënë shumë para për çështje të tjera por këta kanë bërë çdo gjë për t’ia dhënë Edi Ramës. Këta kanë lobuar që t’ia jepnin me Kushtetutë Edi Ramës. Dvorani ka marrë disa garanci për të vjedhur anëtarin e Kushtetuese”, tha Meta për Open në Top Channel.