fbpx

Ilir Meta publikon foton dhe jep mesazhin e rëndësishëm

ilir-metaaaaa.jpg

Ilir Meta ka publikuar së fundmi një postim në rrjete sociale, ku ka vizituar pikërisht shkollën fillore ‘’Gjergj Kastriot Skënderbeu’’ ku është pritur nga profesori i gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.

Meta thotë se Gjeçbritaj prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë me kulturën e traditat atdhetare.

STATUSI NGA ILIR META

Në shkollën fillore “Gjergj Kastriot Skënderbeu” në Ostros, me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj, i cili prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë në Malin e Zi, me kulturën dhe traditat atdhetare.

E falënderova me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës.

Rqrqr

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303