fbpx

Ilir Meta takim me ambasadorët e vendeve të BE, ja fokusi i bisedës mes palëve

Presidenti Ilir Meta po mban një takim me ambasadorët e vendeve të BE në Presidencë. Raportohet se i pranishëm është dhe Luigi Soreca.

Po ashtu, bëhet e ditur se kryefjalë e takimit të kreut të shtetit me diplomatët e huaj janë zhvillimet politike në vend, ky si kryeçështje është Kodi Zgjedhor.

Kujtojmë se mazhoranca ka vendosur një afat për arritjen e konsensusit për Kodin Zgjedhor, ku data e fundit është 30 shtatori.