28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Ilir Meta takon ‘Skenderbeun’, arsyeja

spot_img

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi një takim me aktorin Xhevat Limani, i cili gjatë gjithë këtij viti ka luajtur në skenat e botës poemën dramatike “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

“Poema dramatike “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” është një nga projektet më të rëndësishme artistike të aktorit, regjisorit dhe autorit të saj, Xhevat Limani, e shfaqur mjeshtërisht në shumë vende të botës në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut. Pata kënaqësinë ta takoja dhe ta përgëzoja artistin Limani për realizimin e spikatur të rolit të Heroit tonë Kombëtar dhe për promovimin shqipërisht të figurës së tij, por edhe të kombit shqiptar kudo në botë”, ka shkruar Presidenti në facebook.

/Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat