fbpx

Inceneratori i Sharrës/ Ilir Meta me tone të forta: Të hetohen përgjegjësit që…

meta-1.jpg

“Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake”. Kështu ka deklaruar Presidenti Ilir Meta teksa ka publikuar në Facebook një artikull të Birn-it, në të cilin shqyrtohet tarifa e inceneratorit të Sharrës, si një tender i dyshimtë pa garë, i cili rrezikon ta falimentojë Durrësin.

Postimi i plotë:

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303