16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Incident i rëndë në qendrën e votimit, plagosin me thikë policin

spot_img

Një punonjës i policisë është plagosur me thikë menjëherë pas mbylljes së procesit të votimit.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë mbylljes së procesit të votimit, në momentin e mbërritjes në QV nr. 0399, është plagosur me mjet preres (thikë), punonjësi i Policisë Gëzim Osmenaj, i cili po dërgohet për mjekim në spitalin e Pukës.

Ndërkohë është shpallur në kërkim një 32 vjeçar.

Njoftimi i plotë:

Më datë 25.04.2021, rreth orës 19:00, gjatë mbylljes së procesit të votimit, në momentin e mbërritjes në QV nr. 0399, është plagosur me mjet preres (thikë), punonjësi i Policisë G. O., i cili po dërgohet për mjekim në spitalin e Pukës.

Nga veprimet e para hetimore është bërë identifikimi i autorit të dyshuar, shtetasi M. Ll., 32 vjeç, banues në fshatin Qafë Mali, Pukë   dhe po punohet për kapjen e tij.

Në vendngjarje, grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë , po vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat