fbpx

Infektive masive me Covid-19 edhe në Policinë e Shtetit

policia-e-shtetit-1.jpg

16 efektivë të policisë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus së fundmi. Raportohet se 5 prej tyre ndodhen në spitalet Covid të shtruar dhe nën kujdes shëndetësor.

Deri tani në vendin tonë kanë rezultuar pozitiv me Covid pas testimeve 30,623 qytetare, ndërkohë që kanë humbur jetën 657 persona, ndërsa shifrat prej javësh tashmë njohin vetëm rritje.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303