fbpx

Infektohen 3 policë me koronavirus në Has nga kolegu i tyre, ja veprimi që ndërmorën

polici-4.jpg

Tre policë në Has janë infektuar me COVID-19 nga kolegu i tyre. Bëhet me dije se ata kanë marrë një veprim, pikërisht izolimin nëpër banesa.

“Pacienti zero” në Has është një e moshuar e cila kishte pasur histori udhëtimi në një nga zonat e kuqe dhe pas kthimit në vendlindje mori pjesë në një ceremoni mortore, ku fatkeqësisht infektoi vëllanë e saj të ndjerë dhe motrën.

Në total, Hasi numëron 12 të infektuar me COVID-19, si dhe një viktimë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303