fbpx

Infektohet mjeku kirurg me Covid-19, niset me urgjencë të Infektivi, rëndohet gjendja

Një mjek kirurg nga qyteti i Beratit është infektuar nga koronavirusi. Bëhet me dije se mjeku është i moshës 40 vjeç dhe tanimë ndodhet në spitalin Infektiv.

Raportohet se gjendja e mjekut është rënduar, pasi vuan edhe nga diabeti.

DSHP Berat ka mbyllur repartin e kirurgjisë për të bërë dezinfektimin e ambientit.