fbpx

Inspektimi në Terren/ Vasili i poston foton Ramës dhe ironizon: Si komandanti i luftës shko tek…

90333953_2317777128522106_3805012966063996928_o-302x450.jpg

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka postuar në Facebook një foto në lidhje me daljen e kryeministrit Edi Rama nëpër disa tregje të kryeqytetit.

Vasili ironizon dhe thotë se Rama flet për luftë, ndërkohë që i sugjeron që të shkojë tek spitali Infektiv dhe të takojë heronjtë që po e presin.

Postimi i plotë

Edi shko te infektivi, mbeshteti heronjte dhe ne se trembesh shkojme bashke!

Edi Rama u thoshte shqiptareve:

“Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund”!

Ndersa po vete Edi Rama del me nje tufe sejmenesh rreth e perqark dhe sigurisht edhe me nje qe do ta filmoje çfaqjen e tij.

Edi ata qe kane nevoje per mbeshtetje jane mjeket, infermieret dhe sanitaret e spitalit infektiv heronjte sic i kane pagezuar me te drejte.

Edi shko takoji, shko ne spitalin infektiv jepu mbeshtetje dhe kurajo ne sakrificen e jashtezakonshme te tyre.

Ti thua jemi ne lufte dhe ti udheheq luften.

Shko Edi komandanti i luftes ne spitalin infektiv shko atje heronjte po te presin.

Po nuk pate kurajo, guxim e trimeri dhe po tu desh shkojme edhe bashke, po nuk vajte dot vetem.

P.S shiheni foton e Edit si filmohet mes sejmenev

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303