21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Integrimi dhe ekonomia, presidentja e KE-së telefon Ramës

spot_img

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Në qendër të bisedës, ka qenë integrimi dhe ekonomia, investimet në Ballkanin Perëndimor.

“Diskutim konstruktiv si gjithmonë me mikun tim të mirë Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama për mënyrën më të mirë për të ecur përpara me procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor” shkruan Ursula von der Leyen, në një postim në Twitter.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat