fbpx

Interi nuk dorëzohet, kërkon legjendën e Napolit në repartin e sulmit

Interi arrit një fitore madhështore kundër Milanit me përmbysje dhe u ngjit në krye të Serie A me pikë të barabarta me Juventusin.

Zikaltrit do të luajnë ditën e nesërme me Napolin në “San Siro” në kuadër të çerekfinaleve të ‘Kupës së Italisë”. Ekipi Antonio Contes do të shfrytëzoi këtë moment edhe për të avancuar bisedimet me futbollit belg Dries Mertens.

Sipas, Tuttomercatoweb 31 vjeçari napolitan mund të kthehet në formacionin e parë për herë të parë pas  dy muajsh. Gazeta italiane “Gazzetta dello Sport” shkon më tej ku raporton se palët janë në bisedimet e fundit për transferimin e Mertens.

Ky i funit i skadon kontrata në fund të sezonit me Napolit dhe nuk dëshiron të rinovojë me nën kampionët e Italisë. Mertens ka shkruar historinë me fanellën e Napolit ku është golashënuesi më i mirë i klubit prej themelimit të tij.