fbpx

Ish-ministri i Berishës plas bombën: Ju them se kur mbahen zgjedhjet e parakohshme

Basha-Rama-Kryemadhi-768x451-1.jpg

Ish-ministri i Jashtëm i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj ka folur në lidhje me krizën politike në vend dhe negociatat.

Ai ka theksuar se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme në pranverë.

“Për mendimin tim Shqipëria do shkojë në zgjedhje të parakohshme në pranverë. Zgjedhjet më të afërta sipas kalendarit janë në vitin 2021. Por nisur nga rekomandimet e Gjermanisë, Reforma Zgjedhore vihet në krye të listës. Një njeri që lexon atë që ndërkombëtarët nuk e thonë hapur, na çon këtu”, nënvizoi Mustafaj.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303