fbpx

ISHP jep njoftimin, lëshon thirrjen e fortë: Evitoni kondicionerin, bëni herë pas here….

rrexik.jpg

ISHP ka nxjerrë pak më parë një njoftim ku i bën thirrje qytetarëve që të evitojnë përdorimin e kondicionerit.

Njoftimi i ISHP-së:

Për shkak të sezonit turistik 🏖 dhe temperaturave e larta 🌞 shtohet fluksi i qarkullimit dhe rreziku për ngjarje tragjike në rrugë. 🛣

⚠️ Prandaj kujdes❗️

🔸Kontrolloni gjendjen teknike të mjetit para nisjes.

🔹Vendosni rripin e sigurimit.

🔸Mos shpejtoni. 🔹Jo konsumit të alkoolit.

🔸Përdorni sa më shumë lëngje.

🔹Shmangni celularin në timon.

🔸Bëni herë pas here ndalesa në vende të freskëta, me hije, ujë të ftohtë etj.

🔹Përdorni veshje të lehta.

🔸Mos neglizhoni rregullat e sigurisë për pandeminë.

🔹Evitoni sa më shumë përdorimin e kondicionerit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303