fbpx

ISHP ju bën thirrje qytetarëve: Për të zvogëluar përhapjen e virusit, vendosni maska

mas.jpg

Instituti i Shëndetit Publik me anë të një statusi, ju ka bërë thirrje qytetarëve që të vendosin maska në ambiente publike të ruajnë distancën dhe të lajnë shpesh duart.

“Kështu që për të zvogëluar përhapjen e virusit vendosni maska në ambiente publike, mbani të paktën 1 metër distancë dhe lani shpesh duart. Sigurohuni që të mbuloni mirë me maskë fytyrën nga sipër hundës deri poshtë mjekrës, këshillon ISHP.

“Maska juaj mbron të tjerët, maska e të tjerëve ju mbron ju”

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303