fbpx

Ishte 15 vjeçe por dukej si të ishte 60 vjeçe, kirurgët bëjnë mrekulli në fytyrën e saj!

cvcvcvcvcv.png

Një vajzë 15-vjeçare në Kinë e cila dukej shumë vite më e vjetër për shkak të një gjendje të rrallë ka kryer një operacion për ndryshimin e fytyrës.

Adoleshentja Xiao Feng, ndihej e pasigurt dhe inferiore ndaj të tjerëve gjatë gjithë jetës për shkak të lëkurës së saj të rrudhur.

Sidoqoftë, jeta e Xiao më në fund mori një kthesë për më mirë në fillim të këtij viti – kur kirurgët e lartë plastikë nga Spitali Kirurgjik Plastik Sunline në Shenyang, në veri-lindje të Kinës, i bënë fytyrën asaj që gjithmonë kishte ëndërruar.

Ajo ishte në gjendje të përballonte operacionin mahnitës 56,000 £ me ndihmën e të huajve përmes financimit të shumë njerëzve.

Tani, ajo habiti një turmë njerëzish kur zbuloi pamjen e saj të re në 20 janar.

Xiao hugged her emotional parents after meeting them on stage in Shenyang
Xiao tha: “Faleminderit të gjithëve që më ndihmuan. Faleminderit Z. Guo dhe gjithë stafit të spitalit që më dhanë një të ardhme të re.

Xiao’s completely changed face was revealed on stage together with her tearful parents
“Nëse engjëjt vërtet ekzistojnë, ata janë infermieret në spitalin Sunline; nëse me të vërtetë ka Buda, ata do të dukeshin si Drejtori Shi dhe ekspertët që më kanë dhuruar një jetë të re.”

Xiao, nga Qarku Heishan i Liaoning, u diagnostikua me një çrregullim gjenetik të njohur si sindrom progeria Hutchinson-Gilford si fëmijë.

Xiao underwent a three-part cosmetic operation which lasted eight hours
Gjendja, e cila u trashëgua nga nëna e saj, manifestohet në simptoma që ngjajnë me plakjen e hershme – dhe aktualisht nuk ka kurë të njohur.

Ajo thotë se kurrë nuk ka guxuar të bëjë një selfie të vetme dhe nuk ka asnjë mik, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

“Askush nuk dëshiron të luajë me mua, dhe vetëm pëllumbat janë të gatshëm të më shoqërojnë, të tjerët mendojnë se unë jam e shëmtuar,” kishte thënë ajo.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303