fbpx

‘Ishte absurde dhe qesharake’, ish-regjisori i James Bond tregon ‘tekat’ e Daniel Craig

640-0-daniel-craig-007jpg-303a730-852.png

Regjisori Danny Boyle u largua në mënyrë jo të këndshme nga drejtimi i filmit të 25-të të James Bond, “No time to die” pas përplasjeve të raportuara me aktorin Daniel Craig dhe producentët.

Sipas mediave vendase, regjisori dha një intervistë të re dhe sqaroi saktësisht se çfarë ndodhi, duke përfshirë kërkesat “surreale” të Craig gjatë xhirimit të filmit.

Kur ai ndërpreu papritmas punën si drejtor i Bond në fund të gushtit 2018, në atë kohë u dhanë pak detaje, përveç deklaratave të zakonshme të kuruara me kujdes, duke vënë në dukje se shkak ishin “dallimet krijuese”. Megjithatë, spekulimet ishin të shumta, pasi disa prej tyre më vonë u vërtetuan se ishin shumë të sakta.

“Daniel Craig dhe producentja Barbara Broccoli besohet se kanë dashur që Bond të vdiste në një ‘finale të mahnitshme’, por fituesi i çmimit Oscar, 61 vjeç, Boyle, refuzoi të vriste agjentin sekret, duke e quajtur idenë qesharake.”-thuhej në një raport.

Megjithatë, planet e Boyle dhe ekipit të tij nuk përputheshin me prodhuesit e filmit, Barbara Broccoli, Michael G Wilson dhe vetë Craig. Regjisori u largua nga drejtimi dhe vendin e tij e zuri Cary Fukunaga. Megjithatë, Boyle deklaroi se ka bërë paqe me atë që ndodhi dhe gjithashtu vuri në dukje një kompensim mjaft të spikatur.

“Ne të gjithë u paguam shumë mirë, kështu që nuk mund të ankohemi”.-tha ai.

Boyle aktualisht është duke promovuar shfaqjen e tij të re Disney +, por sigurisht 007 mbetet ende një ndë filmat më të parë dhe fitimprurës në Hollywood. Boyle ka qenë regjisori i Bond-it me Daniel Craig dhe Mbretëreshën Elizabet në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike në Londër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303