fbpx

Itali, shkatërrohet banda e drogës. Disa shqiptarë të arrestuar

karab.jpg

Një operacion antidrogë i Italisë, Spanjës dhe Austrisë ka çuar në arrestimin e 20 personave, mes tyre edhe shtetas shqiptarë.

Sipas mediave italiane, grupi i të arrestuarve përbëhet edhe nga moldavë, ukrainas dhe italianë.

Autoritetet kanë nisur kontrollet për verifikimin e pasurive të paluajtshme të këtij grupi, i cili dyshohet se mund të ketë shumë të tilla në Itali, por edhe në vende të tjera.

Ky grup transportonte drogë nga Spanja drejt Italisë, duke e shitur më pas edhe pranë ambienteve të shkollave.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *