fbpx

Italia ka harruar të fitojë, vetëm barazim ndaj Ukrainës

italia.jpg

Italia ka barazuar 1-1 ndaj Ukrainës në Gjenovë, duke e çuar në 5 ndeshje radhazi serinë pa fitore.

Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini kaloi në avantazh në minutën e 55 të ndeshjes, por avantazhi zgjati vetëm 7 minuta, pasi Malinovsky shënoi një gol shumë të bukur për të barazuar gjithçka.

Të dielën, Italia do të luajë në transfertë ndaj Polonisë për Ligën e Kombeve.

Mungesa e fitores te Italia po bëhet shqetësuese. Janë 4 muaj e gjysmë pa fitore për të kaltërit, me suksesin e fundit që është shënuar ndaj Arabisë Saudite, me rezultatin 2-1. Që nga kjo fitore, Mancini ka grumbulluar 3 barazime dhe 2 humbje.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *