Italia lë jashtë Balotellin. Në listë, 3 “anonimë”

Roberto Mancini ka lënë jashtë listës së Italisë sulmuesin Mario Balotelli, ndërkohë që ka grumbulluar 3 emra të rinj për ndeshjet me Portugalinë (17 nëntor për Ligën e Kombeve), ndërsa më pas do të luajë ndaj SHBA-së (20 nëntor, miqësore).

Adoleshenti Sandro Tonali (Brescia), mesfushori Stefano Sensi (Sassuolo) dhe Vincenzo Grifo (Hoffenheim) janë fytyrat e reja që do të shohim me fanellën e kaltër.

Lista e plotë e skuadrës së Italisë:

Portierë: Gianluigi Donnarumma (AC Milan), Alessio Cragno (Cagliari), Salvatore Sirigu (Torino).

Mbrojtës: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (Juventus), Emerson Palmieri (Chelsea), Alessandro Florenzi (Roma), Alessio Romagnoli (AC Milan), Daniele Rugani (Juventus).

Mesfushorë: Nicolo Barella (Cagliari), Roberto Gagliardini (Inter Milan), Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Sassuolo), Sandro Tonali (Brescia), Marco Verratti (Paris Saint-Germain).

Sulmues: Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Vincenzo Grifo (Hoffenheim), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Kevin Lasagna (Udinese), Leonardo Pavoletti (Cagliari), Matteo Politano (Inter).

Lër një koment