fbpx

Izraeli vijon të ketë shkallën më të lartë në gjithë botë

hsfhsh-770x433.jpg

Izraeli vijon të mbetet vendi me shkallën më të lartë të vaksinimit ndaj COVID-19 në popullatë, me 99.88.Vendi i drejtuar nga kryeministri Netanyahu e filloi vaksinimin që në dhjetor, dhe brenda 3 muajsh po vaksinon thuajse gjithë popullsinë ndërkohë që ka vende të tjera ende nuk kanë filluar. Pas saj vjen Emiratet e Bashkuara Arabe, ndjekur nga Mbretëria e Bashkuar, SHBA, dhe më pas Serbia.Kjo e fundit është e para sa i përket Ballkanit, me 24.25, më shumë se çdo vend i BE.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303