fbpx

Ja ç’kuptim ka “Phonix”! Rita Ora flet për albumin

Rita Ora ka dhënë një intervistë për revistën e njohur “Vanity Fair” për numrin e 45-të.

Në këtë artikull Rita Ora diskuton për albumin e saj të ri “Phoenix” jetën e saj, ndjenjat dhe historitë e saj që e veçojnë.

“Asnjëherë nuk e kam menduar që do më duhet që të luftoj që të jem e lirë që të ndaj me të tjerët muzikën time. Gjithmonë kam besuar që muzika është një burim inspirimi për të gjithë dhe në asnjë mënyrë nuk mund të përdoret si një mënyrë për të vënë dikë në kurth.

Edhe pse asnjëherë nuk ndalova se punuara jam ndjerë sikur më kanë mbështetur për muri, nuk arrija që t’u tregoja ndjekësve të mi se përse nuk mund të publikoja një album të ri. Gjatë këtyre viteve kam shkruar shumë këngë në mendjen time dhe e kam titulluar albumin “Phoenix” sepse ndjehem sikur kam rilindur”, është shprehur ajo në një pjesë të marrë nga kjo intervistë.

 

Lër një koment