fbpx

Ja ç’ndodh me abonetë/ Merret vendimi, ja kur nis transporti publik në Tiranë

Qytetare te kryeqytetit, duke udhetuar me autobuzin urban te linjes se Tiranes se Re. Prej disa ditesh shoqata e Transportit Urban Kryeqytetas ka kerkua rritje te cmimit te biletes deri ne 70 lek./r/n/r/nCitizens of the capital, traveling with urban bus. For several days the capital Urban Transport Association has requested the ticket price increase up to 70 lek.

Tashmë më në fund është e vendosur. Transporti publik në kryeqytet do të rinisë nesër.

Nga nesër, urbanët do të jenë në dispozicion të qytetarëve që prej orës 05:00 të mëngjesit.

Ndërkohë që abonetë e blera nga qytetarët për muajin mars, mund t’i quani të djegura, pasi nuk janë të vlefshme.

Muaji korrik do të vazhdojë me bileta, dhe shpërndarja e aboneve do të rinisë në muajin gusht.