28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Ja disa këshilla për të pasur buzë të shëndetshme në dimër

spot_img

Ardhja e dimrit kryesisht shoqërohet me tharje të lëkurës, apo ndonjëherë ndikon edhe në skuqjen e saj.

Buzët po ashtu mund të dëmtohen nga kjo stinë dhe është me rëndësi që t’i mbani mjaftueshëm të hidratuara.

Më poshtë disa këshilla që buzët t’i keni të buta edhe gjatë dimrit:

 

  • Mos i lëpini buzët

  • Përdorni vetëm buzëkuq me bazë të kremave apo vajrave

  • Trajtohini menjëherë të çarat e buzëve.

  • Shmangni kafshimin e buzëve, apo heqjen e lëkurës së thatë./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat