fbpx

Ja nga cila sëmundje vuan i dashuri i Dua Lipës, Anwar Hadid

screen-shot-2019-07-09-at-09-11-04.png

Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Anwar Hadid janë bashkë që nga muaji qershor dhe duke shumë të lumtur së bashku.

Të dy shumë fokusuar në karrierat e tyre përkatëse, momentalisht po qëndrojnë në New York  – ku edhe Dua po punon për projektet muzikore që paraqesin për të një ‘epokë të re’.

Familja Hadid kanë folur gjithnjë hapur për sfidat shëndetësore me të cilat është përballur familja.

Yolanda Hadid, nëna e motrave supermodele Bella dhe Gigi Hadid si dhe Anwar, vuan nga sëmundja Lyme.

Yolanda dikur ndau në The Real Housewives of Beverly Hills: “Unë kam dy fëmijë që kanë sistem të imunitetit të shtypur … Të dy Bella dhe Anwar kanë sëmundjen Lyme … Ne jetuam në një fermë kali. Ne kishim rriqëra kudo, çdo ditë të jetës sonë. ”

Advertisement

Sipas CDC, një person mund t’i nënshtrohet sëmundjes Lyme nëse kafshohet nga një rriqër me këmbë të zeza që është infektuar me baktere të caktuara që shkaktojnë sëmundje.

Sapo një person të marrë sëmundje Lyme, ai / ajo do të përjetojë simptoma të ngjashme me gripin, megjithëse nëse nuk trajtohet, bakteret mund të infektojnë pjesë të tjera të trupit si zemra, nyjet dhe sistemi nervor. Kjo mund të shkaktojë lodhje serioze, dhimbje trupi dhe probleme kognitive.

Po ashtu ka shtatë vite që edhe Yolanda Hadid është diagnostifikuar me këtë sëmundje.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303