20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ja shteti ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza

spot_img

Ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë është bërë i ditur një lajm në lidhje me lëvizjen e shqiptarëve pa vizë. Në takimin që u kryesua nga kryeministri Rama, u bë e ditur se që nga sot shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza drejt Arabisë Saudite.

Gjithashtu, qeveria ka publikuar edhe vendimin që tregon se Arabia Saudite na mirëpret pa marrë një vizë.

Më tej, qeveria ka publikuar një tjetër vendim para pak kohësh ku thekson se nga 1 prilli e deri më 31 dhjetor 2001, mirëpriten shtetas nga Rusia, Arabia Saudite, Bjellorusia, Katari, Omani, Tailanda, Bahrej dhe Kina, të cilët mund të udhëtojnë lehtësisht dhe të eksplorojnë vendin tonë./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat