fbpx

Je aq i fortë sa të mbash një maskë?! Publikohet VIDEO-ja me mesazhin e italianëve për shqiptarë

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë mesazhin e mjekëve shqiptarë e italianë për të gjithë qytetarët.  Mjekët thonë se të gjithë duhet të mbajnë maska në këtë periudhë, duke u shprehur se vetëm kështu e me distancim social, mund të shmanget transmetimi i Covid-19.

Postimi i Ogerta Manastirliut:

A je aq i fortë sa të mbash një maskë?

Ju lutem dëgjoni thirrjen e mjekëve shqiptarë dhe italianë, që së bashku luftojnë 🤜COVID19🤛

#MbroVeten #MbroTëTjerët

#TëNdihmojmëEkipetMjekësore