fbpx

“Je përgjegjës për vrasjen e Ardit Gjoklajt”. Studentët akuza të forta Veliajt: Betonizove Tiranën, po bën propagandë të pastër

velo.jpg

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka zhvilluar në zyrën e tij një takim me aktivistë të Lëvizjes për Universitetin. Por, kryebashkiaku është përballur me akuza të forta nga ana e të rinjve të cilët nuk kanë ngurruar t’i përmendin Veliajt betonizimin e Tiranës, dështimin me Kartën e Studentit dhe deri te përgjegjësia për vdekjen e Ardit Gjoklajt.

Lëvizja për Universitetin ka publikuar videon në Facebook, teksa dëgjohet biseda e studentëve me Veliajn.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303