fbpx

Jeni i bindur se Teatri duhet prishur? Ja si përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është duke folur në këto momente në emisionin “Opinion” në lidhje me shembjen apo jo të Teatrit Kombëtar.

I pyetur nëse  është i bindur që Teatri duhet shembur, Rama ka dhënë këtë përgjigje: “Kam pasur këtë mendim prej 20 vitesh. Nuk ka patate të nxehtë, ka një proces që zhvillohet sipas ligjit. Bashkia e Tiranës do të ekzektojë gjithë projektin. Nuk i kemi thënë merre prishe por ndërtojë. Vija e zjarrit sot në Shqipëri, është në spital dhe lufta sot në shqipëri është për të mbrojtur shëndetin. Një thirrje e tillë për të marrë në qafë njerëz, për të bërë gjeste patetike dhe që nuk kanë lidhje me asnjë proces demokratik”.