33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Jennifer Lopez kritikohet ashpër për përfaqësimin e “Motown”

spot_img

Mesa duket mbrëmja Grammys nuk ka qenë aq favorizuese për këngëtaren Jennifer Lopez e cila është shfaqur në skene për të përfaqësuar 60 vjetorin e Motown.

Mesa duket kjo përzgjedhje për të përfaqësuar muzikën “black” nuk ka tingëlluar mirë për publikun në një event kaq të madh muzikor. Shumë kanë komentuar se përzgjedhja e JL për të përfaqësuar Motown nuk ka qene një ide e mire,  pasi ka këngëtare si Anita, Beyonce, Lalah, India, Kelly Rowland, , Rihanna, Toni, Mariah qe mund te përfaqësonin shumë mirë

Lopez u bashkua me legjendën Motown dhe këngëtarin Ne-Yo për një performancë energjike, për te perfaqesuar etiketin e themeluar nga Berry Gordy në Detroit në vitin 1959. Motown luajti një rol të rëndësishëm në integrimin racial të muzikës popullore si një etiketë afriko-amerikane që arriti sukses të rëndësishëm ne vitet më pas

Smokey Robinson ka mbrojtur përzgjedhjen e Jennifer Lopez. “Unë nuk mendoj se dikush që është inteligjent është i mërzitur”, tha Robinson për Variety. “Unë mendoj se kushdo që është i mërzitur është budalla

” “Motown eshte muzikë për të gjithë”, tha Robinson. “Kush është mjaft budalla për të protestuar ndaj Jennifer Lopez duke bërë asgjë për Motown?”

Për pjesën e saj Lopez ishte në lot kur foli për  “Entertainment Tonight” pas shfaqjes së saj.Ajo tha se e bëri atë për nënën e saj, e cila është një fanse e madhe e Motown.

Jennifer gjithashtu tha se muzika është për të gjithë dhe nuk mund t’i tregoni asaj se çfarë të bëni. “Gjëja për muzikën është se ajo frymëzon të gjitha. Çdo lloj muzike mund të frymëzojë çdo lloj artisti. Ju nuk mund t’i tregoni njerëzve se çfarë të duan,” tha ajo. “Ju nuk mund t’i tregoni njerëzve atë që ata mund dhe nuk mund të bëjnë, se çfarë duhet të këndojnë ose të mos këndojnë, duhet të bësh atë që është në zemrën tënde, unë jam shumë i përulur dhe i nderuar që mund të këndoj ato këngë”.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat