fbpx

Jep dorëheqjen nga mandatit i Deputetit Mark Marku, zbulon arsyet

marku.jpg

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Lezhës, Mark Marku ka befasuar me veprimin e fundit.

Ai përmes një editoriali, njofton se ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit, ndërsa liston një sërë arsyesh se pse ndërmori këtë veprim, që kanë të bëjnë të gjitha me vizionin e opozitës.

“Etapat e njëpasnjëshme të rënies së vazhdueshme te PD-së në një rutinë humbëse dhe se Basha është thjesht “kryetar i partisë së Berishës”, PD po shndërrohet në një parti që mbron interesat personale të dy liderëve të vet, Berishës dhe Bashës dhe të një grupi të ngushtë drejtuesish të PD-së duke tradhtuar interesat e atyre që e kanë mbështetur me aq mund, përkushtim e sakrifica”, shkruan Marku.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303