fbpx

“Jeta ime është një makth”, flet 22 vjeçarja që nxjerr kristale nga sytë

18812426-7493525-image-m-18_1569223698581.jpg

Një 22-vjeçare tregon se po jeta e saj është kthyer në një makth. Vajza nga Amerika ka zbuluar në mënyrë rastësore se nisi të nxirrte kristale nga sytë.

“Isha tek dentisti dhe mu duk sikur më hyri pluhuri në sy. Kjo më lëndoi. Shkova tek oftalmologjisti dhe më dolën disa kristale nga sytë. Tani, jeta ime e përditshme është kthyer në makth”, tha ajo.

Në fillim, mori një trajtim që duket se e qetësoi por më vonë i dolën më shumë kristale dhe ilaçet nuk i bënin më efekt. Specialistët nuk arrinin ti besonin. Ata i kanë dërguar për analizë kristalet dhe nuk ka asnjë diagnozë.

Vajza është e shqetësuar se lotët e kristaltë mund të jenë shenjë e problemeve më serioze. Por fatkeqësisht nuk bën dot trajtime më të thelluara pasi familja është e varfër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303