30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Johnny Depp padit ish-bashkëshorten me 50 milion dollarë dëmshpërblim.

spot_img

32-vjeçarja Amber Heard në janar të 2017-ës i ka dhënë fund përfundimisht martesës së saj me aktorin me famë botërore Johnny Depp.

Ndarja e tyre ka qenë dramatike, pasi siç ka rrëfyer aktorja e filmit “Aquaman”, ajo është dhunuar shpeshherë nga aktori i njohur.

Mirepo Johnny Depp ka ngritur një padi shpifje ndaj ish-gruas së tij, Amber Heard, duke pretenduar se akuzat e abuzimit të tij në familje kundër tij ishin pjesë e një “mashtrimi të përpunuar”.

Pas deklaratave të njëpasnjëshme të Amber se Johnny e ka dhunuar, ai e ka paditur atë për shpifje dhe i ka kërkuar 50 milion dollarë dëmshpërblim.

“Zonja Heard pohoi të shkruante nga perspektiva e ‘një figure publike që përfaqësonte abuzimin e brendshëm’ dhe pohoi se ajo ndjeu forcën e plotë të zemërimit të kulturës sonë për gratë që flisnin kur ajo fliste kundër dhunës seksuale”, thuhet në padi.

 

Skuadra ligjore e Depp këmbëngul në pretendimet që ajo bëri kundër tij pas ndarjes së tyre në vitin 2016 ishte “një mashtrim i përpunuar për të gjeneruar publicitet pozitiv” dhe “avancimin e karrierës së saj”, duke këmbëngulur që ylli Pirates of the Caribbean u sulmua nga ish-gruaja e saj: “Znj. Heard nuk është një viktimë e abuzimit në familje, ajo është një kryerës,” vazhdon padia.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat