Ju djegin sytë? Kjo recetë do t’ju shpëtojë

Puna, celulari, shikimi i një filmi para se të flemë, janë të gjitha probleme të cilat bëjnë sytë tanë të jenë shumë të lodhur dhe në një ditë pushimi.

Nëse keni provuar çdo gjë dhe nuk ju ka funksionuar ka një zgjidhje që ndoshta nuk e dinit: Një maskë në kuzhinën tuaj. Ju duhen

Përbërësit:

Një kokërr patate

Një kastravec

Rende

Pambuk i pastër

Grini patatet dhe kastravecin dhe përzieni bashkë, shtypini në mënyrë që ti merrni lëngun që ato nxjerrin. Merrni një pambuk lageni më këtë lëng dhe vendoseni në sytë tuaj. Do të shihni rezultatin e menjëhershëm.