13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Juventus futet në histori, shpallet kampion për herë të tetë radhazi

spot_img

Tani janë 8-të. Ndryshe nga Kompeticionet Europiane, Juventus ka vendosur të shkruaj historinë brenda kufijve italian.

Bardhezinjtë kanë siguruar matematikisht titullin e 8-të radhazi në Seria A. Fitorja 2-1 ndaj Fiorentinës konsolidoi pozitat e torinezëve në krye të elitës së futbollit europian, duke u ngjitur për herë të 35-të në pedistalin e Serisë A.

Ndërkohë, ky ishte titulli i dytë i Cristiano Ronaldos me bardhezinjtë, në sezonin e parë të tij në Torino. Sa i përket takimit, ishte Fiorentina e para që kaloi në avantazh, me anë të Milinkovic.

Megjithatë, Alex Sandro tetë minuta përpara fundit të pjesës së parë dhe autogoli i Pazzella në minutat e para të fraksionit të dytë, kurorëzuan Juventusin kampion. Pesë javë nga fundi, Juventusi numëron 20 pikë më shumë se Napoli, i vendit të dytë.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat