fbpx

Kaliforni, 44 bilanci i viktimave nga zjarret

8d84d9514d15fc2e5f42af7938bbcabd.jpg

Ka shkuar në 44 numri i të vdekurve dhe rreth 200 të zhdukur, si pasojë e zjarreve shkatërruese në Kaliforni, raporton Sky News.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dekretoi gjendjen e jashtëzakonshme për këtë fatkeqësi.

Trump tha se kishte miratuar dekretin për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, pas zjarreve vdekjeprurëse që goditën të dy skajet e shtetit.

”Ky është numri më i madh i viktimave në historinë e Kalifornisë, që është shkaktuar nga zjarret”, thanë sot autoritetet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *