fbpx

“Kamerat u fikën, ajo ishte e paduruar dhe…”. Dalin detajet e forta për zhdukjen e 19-vjeçares shqiptare në Greqi

artemis.png

Disa detaje të reja kanë dalë nga zhdukja e e 19-vjeçares shqiptare Artemis Vassilis në Koropi të Greqisë, disa muaj më parë.

Mirëpo një burrë ka thënë së fundmi se e ka parë vajzën në një dyqan lodrash.

Një vajzë me të njëjtat karakteristika dhe të njëjtin përshkrim të rrobave erdhi në dyqanin tonë dhe pyeti se si të shkonte në Jumbo. Unë pashë lajmin  për zhdukjen në Facebook dhe e njoha. Kur mbërriti policia, kamerat ishin të fikura. I shpjegova asaj se si të arrinte në destinacion dhe sepse ishte pak larg, ajo ishte e paduruar dhe u largua”, tha menaxheri i një dyqani telefonash, duke theksuar se nuk e pa vajzën duke hipur në një makinë, por vazhdoi të ecë në këmbë.

Sipas asaj që është bërë e ditur, 19-vjeçarja shqiptare më 16 tetor të vitit të kaluar i kishte thënë familjes së saj se do të shkonte te jepte intevistë për punë në një dyqan lodrash, pasi kishte aplikuar.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303