fbpx

Kante refuzon të shkoj në stërvitje me Chelsea-n, ka frikë nga koronavirusi

Mesfushori i Chelsea, Ngolo Kante nuk paraqitet në stërvitjen e Chelsea-s pasi ka frikë nga ekspozimi prej COVID-19.

Francezi e filloi stërvitjen por duket se do e vijojë në kushte shtëpie për shkak të pandemisë. Ndërkohë grupi i futbollistëve vijon normalisht stërvitje në Cobham teksa i vetmi lojtar që u prek me COVID-19 tek Chelsea ishte talenti Huddson- Odoi i cili tashmë është negativ dhe vijon normalisht stërvitje.