30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kapen me drogë 10 persona në Itali, mes tyre edhe shqiptarë

spot_img

10 persona kanë rënë në pranga nga autoritetet italiane, pasi janë kapur me lëndë narkotike.

Mësohet se pjesë e grupit kanë qenë 7 marokenë, 2 italianë dhe 1 shqiptar.

Të arrestuarit ushtronin aktivitetin e shitjes së kokainës në zonën Pesaro Urbinno.

Madje sipas autoriteteve, janë gjetur dhe sekuestruar më shumë se gjysmë kg kokainë me vlerën e 50 mijë eurove dhe gjysmë kg hashash.

Nga informacionet, banda prej 10 personave shiste drogën, kryesisht kokainë dhe hashash në Fano dhe Fossombrone./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat