27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Kapet çobani shqiptar në Janinë, çfarë i gjeti policia

spot_img

Një çoban shqiptar ka rënë në pranga nga policia në Janinë, pasi kërkohej për trafik të lëndëve narkotike.

Ai kërkohej prej datës 2 tetor 2019 si pjesë e një grupi prej 10 anëtarësh grekë e shqiptarë, të cilët në 5 muaj kishin sjellë nga Shqipëria në Greqi, 1 kilogramë e 150 gramë heroinë dhe 30 gramë kokainë, ndërkohë që atëherë u sekuestruan edhe 325 gramë heroinë e 3400 euro.

Gjatë kontrollit në stanin ku punonte 31-vjecari i arrestuar sot, u gjetën dhe sekuestruan 4 kilogramë e 650 gramë marijuanë e ardhur nga Shqipëria.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat